محصولات آردی

محصولات آردی

اخبار   دانستنی هایی در مورد چاودار

استفاده از چاودار به مدتهای طولانی خیلی کم بوده است و وقتی برای اولین بار چشیده  می شود طعم زیاد مورد پسندی ندارد. کشورهایی از جمله روسیه، لهستان، اسکاندیناوی مدتهاست چاودار را استفاده می کنند و در نان های سیاه خود بکار می برند .

آیا چاودار یک علف است؟!

چاودار بخشی از خانواده گندم و جو است و به وفور در میان آنها رشد می کند اما مدت زمانی طولانی به عنوان علف هزر در مزرعه جو و گندم در نظر گرفته می شده است.

تولید انبوه در روسیه

اتحاد جماهیر شوروی سابق بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده چاودار بوده و اکنون فدراسیون روسیه دارای این عنوان است. کانادا چاودار بیشتری نسبت به ایالات متحده دارد .

چاودار و لاغری

از آنجایی که این دانه غنی از کربوهیدرات است، می تواند به شما کمک کند احساس سیری بیشتری نسبت به زمانی که گندم می خورید داشته باشید ، که به طور معنی داری باعث کاهش مصرف می شود.

چاودار دانه ای سالم

چاودار منبع خوبی از فیبر محلول، ویتامین E، کلسیم، آهن و پتاسیم است و با خطر کاهش خطر بیماری قلبی عروقی، سرطان روده بزرگ، سرطان پستان و دیابت ارتباط دارد. از آنجا که چاودار از گندم سخت تر است، بیشتر مواد مغذی خود را حفظ می کند.

گلوتن کمتر از گندم

چاودار در گلوتن به میزان قابل توجهی کمتر از گندم است.

چاودار و محیط زیست

این دانه به عنوان یک پوشش زمستانه، به ویژه در کشاورزی ارگانیک استفاده می شود. از آنجا که ریشه های عمیق دارد، چاودار می تواند مواد مغذی را جذب کند، سلامت خاك را افزایش دهد، از فرسایش خاک جلوگیری كند و علف های هرز را بدون استفاده از علف كش ها كاهش دهد.

مرجع خبر :
  • 1
  • 0

نظر سنجی

بسیار عالی عالی خیلی خوب خوب متوسط ضعیف نتیجه

ارسال نظرات

CAPTCHA