خدمات

خدمات

اخبار   دستگاههای وکیوم

بسته بندی وکیوم یا همان خلا یک روش بسته بندی نوین است که محصول در پاکت وکیوم قرار می گیرد و هوای درون آن قبل از سیل شدن گرفته می شود. یکی از مزایای این بسته بندی علاوه بر کاهش حجم بسته بندی و حمل و نقل آسان آن، کاهش اکسیژن داخل بسته می باشد که در صورت نیاز به تزریق گاز، سبب افزایش عمر مفید محصولات غذایی و مانع تغییر رنگ و بو مواد غذایی می گردد.

دستگاه های وکیوم با ابعاد و ظرفیت های مختلفی بسته به نوع محصول تولید می گردد که این طیف وسیع سبب استفاده از دستگاه های وکیوم در کلیه کارخانجات صنایع غذایی و بسته بندی شده است.

در دستگاه بسته بندی وکیوم زمان وکیوم و تزریق گاز با توجه به نوع محصول قابل تنظیم بوده و این دستگاه ها حافظه ذخیره سازی 5 برنامه را دارا می باشند. بسته به ضخامت پاکت محصول زمان دوخت و سرد شدن بعد از عملیات دوخت کاملا تحت کنترل بوده و قابل برنامه ریزی می باشند

دستگاه های وکیوم در صورت داشتن آپشن تزریق گاز قابلیت نصب سیستم تزریق گاز چندگانه با نسبت های مشخص را دارا می باشند.

نحوه کارکرد دستگاه وکیوم

جهت استفاده از دستگاه وکیوم ابتدا محصول درون پاکت وکیوم قرار گرفته و سپس توسط پمپ وکیوم متناسب با محصول مورد نظر هوای درون پاکت تخلیه شده و در صورت نیاز پس از تزریق گاز عملیات دوخت صورت می پذیرد.

انواع دستگاه بسته بندی وکیوم

1- دستگاه وکیوم بدون محفظه

2- دستگاه وکیوم کابینی

دستگاه بسته بندی وکیوم بدون محفظه:

دستگاه های وکیوم بدون محفظه به دو دسته عمودی و افقی (بالشتی) تقسیم می گردند که در صنایع غذایی و صنعتی استفاده می گردد. از مزایای دستگاه های بسته بندی وکیوم بدون محفظه محدود نبودن ابعاد وزن محصول جهت وکیوم می باشد. دستگاه وکیوم عمودی قابلیت تزریق گاز همزمان را نیز دارا می باشد.

دستگاه وکیوم عمودی :

در دستگاه وکیوم عمودی محصول درون پاکت وکیوم قرار گرفته که با توجه به ابعاد محصول و کیسه آن میز کار از لحاظ ارتفاع قابل تغییر بوده و قابلیت تخلیه هوای پاکت در تزریق گاز همزمان را دارا می باشد. از دستگاه وکیوم عمودی جهت بسته بندی خشکبار، مواد پروتئینی، ماهی، در ابعاد بزرگ استفاده می گردد. در کارخانجات صنعتی از دستگاه وکیوم عمودی در صورت نیاز جهت بسته بندی رزین ها در مواد شیمایی که باید فاقد هوای درون پاکت باشند استفاده می گردد.

دستگاه وکیوم افقی :

در دستگاه وکیوم افقی پس از قرار گرفتن محصول درون پاکت وکیوم هوای درون پاکت توسط پمپ موجود در دستگاه گرفته شده و سپس عملیات دوخت صورت می گیرد. از دستگاه وکیوم افقی، جهت محصولاتی که بعد از عملیات تخلیه هوا نیازی به تزریق گاز ندارند، استفاده می شود. یکی از موارد استفاده از این دستگاه جهت کاهش حجم محصولات همچون پتو، بالشت، کیسه خواب و نظیر آن می باشد. از این دستگاه جهت بسته بندی وکیوم محصولات صنعتی، رزین ها در صورت نیاز و موارد مشابه استفاده می گردد.

دستگاه های وکیوم کابینی :

دستگاه های بسته بندی وکیوم کابینی در دو مدل تک کابین و دو کابین دسته بندی می شوند که می توانند به صورت ایستاده یا رومیزی باشند که هر یک بسته به نیاز کارخانه مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه های وکیوم دو کابین سرعت بیشتری در بسته بندی محصولات دارند.

مرجع خبر :
  • 0
  • 0

نظر سنجی

بسیار عالی عالی خیلی خوب خوب متوسط ضعیف نتیجه

ارسال نظرات

CAPTCHA